ArhUkim
АРХИТЕКТОНСКИ ФАКУЛТЕТ СКОПЈЕ
УНИВЕРЗИТЕТ „СВ. КИРИЛ И МЕТОДИЈ“ ВО СКОПЈЕ

 

 

 

Најава Зачлени

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Create an account

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Name *
Username *
Password *
Verify password *
Email *
Verify email *

iknow

menu

menuB

   70GAFS

OdlukaFSS2024F1OdlukaFSS2024F2OdlukaFSS2024F3OdlukaFSS2024F4OdlukaFSS2024F5

ISjanuari2024

STUDIO2024


RasporedKolokviumi2024

 

 Cestitka2024

Почитувани колеги и пријатели,

Среќни новогодишни и божиќни празници!

Ве покануваме на предновогодишна прослава, која ќе се одржи во петок, 29.12.2023 година, со почеток во 12:00 часот на „Сквер“ на вториот кат во просториите на Архитектонскиот факултет, Универзитет „Св. Кирил и Методиј“ во Скопје. Прославата е организирана заедно со ФСС на АФС, студентите на АФС и целокупната академска заедница на Факултетот.

Ќе ни причинува голема чест и задоволство доколку ја збогатите нашата прослава со Вашето присуство.

 

 

 

 

DSC_1064
DSC_1066
DSC_1069
DSC_1074
DSC_1076
DSC_1078
DSC_1081
DSC_1090
DSC_1093
DSC_1096
DSC_1099
DSC_1116
DSC_1128
DSC_1131
DSC_1132
DSC_1140
DSC_1144
DSC_1149
DSC_1152

Фотографии од Годишната конференција на докторските студии по архитектура и урбанизам, што на Архитектонскиот факултет во Скопје се одржа на 5 декември 2023 година. 

Фотографиите се на Мила Гавриловска.

Poster-AT-UKIM-Doktorska-konferencija1-1

 

DS AFS 2-2023-Poster

објавено на 28.11.2023

Poster-MB-UKIM-2

Почитувани колешки и колеги,

Ве повикуваме на предавањето на Проф. Микеле Бонино, архитект, професор и раководител на Одделот за архитектура и дизајн на Политехничкиот универзитет во Торино, Италија, кое ќе се одржи во понеделник, 20.11.2023 година, со почеток во 19.00 часот во амфитеатарот на Архитектонски факултет, Универзитет „Св. Кирил и Методиј“ во Скопје. Предавањето е отворено за јавноста.

Повеќе: Проф. Микеле Бонино архитект

Cirre-logo-2023

9th CONFERENCE OF INTERDISCIPLINARY RESEARCH ON REAL ESTATE SKOPJE, NORTH MACEDONIA, OCTOBER 10-11, 2024

 

MKD post social-media 1-1

Уживај во студентскиот живот и верувај во иднината

ALB post social-media 1-1

Shijo jetën studentore dhe beso në të ardhmen

ПостерГрадотКакоСцена
Градот како сцена: изведување на јавниот простор
 
KonkursEI-2
 
AseismicSummer1
AseismicSummer6
 
thumbnail Logo MEXT
MEXT scolarship
Erasmus
ERASMUS+ конкурс за студентска мобилност 2023-24
Erasmus
Еразмус+ Конкурс за академска мобилност на наставен кадар за учебната 2023-24 година
 

titan2022 
 
Банер SoCoN aaa2022
 
MedjunarodenKoRasadnik 2