ArhUkim
АРХИТЕКТОНСКИ ФАКУЛТЕТ СКОПЈЕ
УНИВЕРЗИТЕТ „СВ. КИРИЛ И МЕТОДИЈ“ ВО СКОПЈЕ

 

 

 

Најава Зачлени

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Create an account

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Name *
Username *
Password *
Verify password *
Email *
Verify email *

iknow

menu

menuB

Апликацијата ја започнувате на линкот

www.upisi.ukim.mk

upisiukimmk

Доколку се најавувате на системот, ги внесувате вашите податоци за најава

upis1

Ако не сте аплицирале во системот кликнете на линкот Регистрирај се

upis2

Пополнете ги полињата со вашите податоци на кирилица, Е-Маил адресата на латиница

Отвотете го вашето поштенско сандаче и активирајте го вашиот профил

Потоа најавете се со вашата E-mail адреса и лозинка

upis3

На линкот Пријави ќе ви се прикаже почетокот на сегментот за внесување на вашите лични податоци

Во прозорчето лични податоци пополнете ги сите полиња со вашите податоци

upis5

Изберете факултет

upis6

Iknow2

Во полето претходно образование внесете ги податоците од матурата

Iknow3

Во полето оценки ги внесувате сите четри години од средното образование.

Во секој од четирите редови ги набројувате оценките една по друга,

по ист редослед како во вашите свидетелства

Iknow4

Во полето преглед ги гледате сите ваши внесени податоци во претходните чекори

Iknow5

Во полето поднесување ги печатите сите формулари и ја завршувате вашата пријава

Iknow6

На овој линк го имате видеото од целата процедура на аплицирање

IknowVideo

За сите проблеми кои ги имате со Iknow

обратете се на факултетскиот администратор на адресата

Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.

 

 

Упатство УКИМ за Iknow.pdf

AFMAP

За факултетот

Деканат
Институти
Историјат
Контакт
Правни акти и документи
Пријатели
A.F. е мој избор
Финансии

 

 

 

 

 

Студии

Додипломски студии
Магистерски студии
Докторски студии
Студентска служба
Студентски организации

 

 

 

 

 


 

 


Уписи

Додипломски студии
Магистерски студии
Докторски студии

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Кадар

Административен кадар
Наставен кадар