ArhUkim
АРХИТЕКТОНСКИ ФАКУЛТЕТ СКОПЈЕ
УНИВЕРЗИТЕТ „СВ. КИРИЛ И МЕТОДИЈ“ ВО СКОПЈЕ

 

 

 

Најава Зачлени

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Create an account

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Name *
Username *
Password *
Verify password *
Email *
Verify email *

iknow

menu

menuB

   70GAFS

 

Свечено врачување индекси на студентите запишани во првиот семестар на Архитектонскиот факултет Скопје во учебната 2023 - 2024 година. Церемонијата се одржа на 2.10.2023 во амфитеатарот на Факултетот.

Автор на фотографиите е Бојана Исијанин.

Konecna-VtorCiklus-2023-2411

 

IzborniStudija2023 20243

RasporedZimski2023 2024

PrvAkademskiCas2023

Demonstratori

Отворање на семестралната изложбата на архитектонските студија на АФС - ИАС22. Автор на фотографиите е Бојана Исијанин.

Odluka12

Odluka13

Odluka14

Cirre-logo-2023

9th CONFERENCE OF INTERDISCIPLINARY RESEARCH ON REAL ESTATE SKOPJE, NORTH MACEDONIA, OCTOBER 10-11, 2024

 

MKD post social-media 1-1

Уживај во студентскиот живот и верувај во иднината

ALB post social-media 1-1

Shijo jetën studentore dhe beso në të ardhmen

ПостерГрадотКакоСцена
Градот како сцена: изведување на јавниот простор
 
KonkursEI-2
 
AseismicSummer1
AseismicSummer6
 
thumbnail Logo MEXT
MEXT scolarship
Erasmus
ERASMUS+ конкурс за студентска мобилност 2023-24
Erasmus
Еразмус+ Конкурс за академска мобилност на наставен кадар за учебната 2023-24 година
 

titan2022 
 
Банер SoCoN aaa2022
 
MedjunarodenKoRasadnik 2