ArhUkim
АРХИТЕКТОНСКИ ФАКУЛТЕТ СКОПЈЕ
УНИВЕРЗИТЕТ „СВ. КИРИЛ И МЕТОДИЈ“ ВО СКОПЈЕ

 

 

 

Најава Зачлени

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Create an account

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Name *
Username *
Password *
Verify password *
Email *
Verify email *

instagram twit facebook ilearn mail

iknow

menu

menuB

   70GAFS

 

teams

Акцелераторот УКИМ во соработка со ЕИТ (European Institute of Innovation and Technology) 

им овозможува наставниот кадар и студентите на УКИМ да се приклучат на

ЕИТ програма наменета за Централна и Југоисточна Европа, преку повикот EIT Jumpstarter 2022.

 

За да дознаете повеќе, пријавете се на работилницата BAU EIT Pre-Jumpstarter 2022 на следникот ЛИНК.

 

ACC

Повикот EIT Jumpstarter 2022 е отворен до 10.04.2022 и нуди:

1.      пристап до знаење за трансформација на истражувањето во бизнис идеја,

2.      грантови од ЕИТ и можности за инвестиции од Акцелераторот УКИМ.

 

 

 image002
 

 

Aleksandar Stamboliev, CEO

+389.71.578550

Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.

https://accelerator.ukim.mk/

https://www.linkedin.com/company/business-acceleratort-ukim/

https://www.facebook.com/acceleratorukim/

https://www.instagram.com/accelerator.ukim/

https://www.youtube.com/channel/UCjoQP-dAkcHScKZyxyRh8ag

street Rugjer Boshkovikj, number 18, 1000 Skopje, Republic of North Macedonia

 SHARE Skopje 2022 - Poster A4 - updated 01.11.2022
 
Интерен Конкурс за избор на најдобри научници и уметник на Универзитетот „Св. Кирил и Методиј“ за 2021год.
Erasmus
Еразмус+ Конкурс за академска мобилност на наставен кадар за учебната 2022-23 година
 
titan2022 
 
Банер SoCoN aaa2022
 
MedjunarodenKoRasadnik 2
 

Studio2022
 
Erasmus 
ERASMUS+ конкурс за студентска мобилност 2022/23

слика

 10.FLUIDDesign forum "LEGO ERGO SUM"
 
Dizajn Zoja Erdeljan

naslovna slika

 
Allplan studentska edukacija Skopje
 
InoFeit
 
 
IDD2022-2
IDD5
IDDlink
IDDlinkReg

RockProject

Logo-With-text-Color1

Покана за работилница BAU EIT Pre-Jumpstarter 2022
 

logo-orizzontale-1320x250

 

Conference call Tallinn slika

 

Урбанистичко – архитектонски Конкурс за урбана обнова и рехабилитација на просторно културната целина „Воено-технички завод во Крагуевац“

Насловна слика

NextBuilt

DaysOfOris21

fluid-9---profile-picture-fb-ig

РАБОТИЛНИЦА ФЛУИД #09/2021 - ИГРА