ArhUkim
АРХИТЕКТОНСКИ ФАКУЛТЕТ СКОПЈЕ
УНИВЕРЗИТЕТ „СВ. КИРИЛ И МЕТОДИЈ“ ВО СКОПЈЕ

 

 

 

Најава Зачлени

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Create an account

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Name *
Username *
Password *
Verify password *
Email *
Verify email *

iknow

menu

menuB

Акцелераторот УКИМ во соработка со ЕИТ (European Institute of Innovation and Technology) 

им овозможува наставниот кадар и студентите на УКИМ да се приклучат на

ЕИТ програма наменета за Централна и Југоисточна Европа, преку повикот EIT Jumpstarter 2022.

 

За да дознаете повеќе, пријавете се на работилницата BAU EIT Pre-Jumpstarter 2022 на следникот ЛИНК.

 

ACC

Повикот EIT Jumpstarter 2022 е отворен до 10.04.2022 и нуди:

1.      пристап до знаење за трансформација на истражувањето во бизнис идеја,

2.      грантови од ЕИТ и можности за инвестиции од Акцелераторот УКИМ.

 

 

 image002
 

 

Aleksandar Stamboliev, CEO

+389.71.578550

Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.

https://accelerator.ukim.mk/

https://www.linkedin.com/company/business-acceleratort-ukim/

https://www.facebook.com/acceleratorukim/

https://www.instagram.com/accelerator.ukim/

https://www.youtube.com/channel/UCjoQP-dAkcHScKZyxyRh8ag

street Rugjer Boshkovikj, number 18, 1000 Skopje, Republic of North Macedonia