ArhUkim
АРХИТЕКТОНСКИ ФАКУЛТЕТ СКОПЈЕ
УНИВЕРЗИТЕТ „СВ. КИРИЛ И МЕТОДИЈ“ ВО СКОПЈЕ

 

 

 

Најава Зачлени

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Create an account

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Name *
Username *
Password *
Verify password *
Email *
Verify email *

iknow

menu

menuB

 

Архитектонски факултет при Универзитет „Св. Кирил и Методиј“ во Скопје објавува

 

ОГЛАС

за Обука за енергетска ефикасност и обновливи извори на енергија

 

Обуката за енергетска ефикасност и обновливи извори на енергија, во обем од 2 ЕКТС, ќе ги опфаќа следните теми

  1. Одржливост

  2. Енергетска ефикасност

  3. Обновливи извори на енергија

  4. Фотоволтаични системи

  5. Проектен менаџмент

и ќе се спроведе преку одржување на теоретска и практична настава од 20.10.2018 година.

Наставата ќе се изведува за време на викендите, со времетраење од 3 саати, во просториите на Архитектонскиот факултет.

Стекнатите квалификации кандидатите ги потврдуваат преку успешно полагање на завршен испит и истите се потврдуваат со Сертификат за успешно помината обука.

Заинтересираните кандидати може да се пријават најдоцна до 5.10.2018 година на адреса Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите. .

 

Универзитет „Св. Кирил и Методиј“ во Скопје

Архитектонски факултет

 

 

download PDF 

ОГЛАС за Обука за енергетска ефикасност и обновливи извори на енергија