ArhUkim
АРХИТЕКТОНСКИ ФАКУЛТЕТ СКОПЈЕ
УНИВЕРЗИТЕТ „СВ. КИРИЛ И МЕТОДИЈ“ ВО СКОПЈЕ

 

 

 

Најава Зачлени

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Create an account

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Name *
Username *
Password *
Verify password *
Email *
Verify email *

iknow

menu

menuB

Почитувани колеги,

Се известуваат сите студенти на Архитектонски факултет, Универзитет „Св. Кирил и Методиј“ во Скопје дека согласно заклучоците на Комисијата за заразни болести на Министерството за здравство на РСМ бр. 09-982/2020 од 10.03.2020 година, на високо образовните институции, вклучително и на Архитектонски факултет, се запираат сите наставно-воспитни процеси во тек на наредните 14 дена, a почнувајќи од 11.03.2020 година. Во текот на овој период студентите не треба да доаѓаат на настава, ниту да престојуваат во просториите на факултетот.

Во текот на денешниот ден, среда, 11.03.2020 година со почеток од 09.00 часот наутро ќе се изврши дезинфекција на сите простории на Архитектонскиот и Градежниот факултет, вклучувајќи ги просториите за настава, кабинетите, комуникациите, тоалетите и другите простории. Утрешниот ден е неработен за сите вработени на факултетот, освен за дежурните лица кои ќе ги определи деканатот.

Се апелира до сите студенти строго да се придржуваат до препораките на Институтот за јавно здравје и да практикуваат рестрикции во социјалните контакти, континуирана дезинфекција на раце и лична хигиена.

Се воведува задолжителна самоизолација на сите лица, кои доаѓаат од високо и средно-ризичните држави во период од 14 дена. Се препорачува избегнување на патување во земји со висок и среден ризик.

Во случај на појава на симптоми на заболување од корона вирус треба задолжително да се јават на дежурните телефонски броеви за информации од Институтот за јавно здравје (078-387 194) и да го информираат Архитектонски факултет-Скопје за промените на следниот е-мејл: Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите. .

Во текот на наредниот период ќе бидат испратени дополнителни информации со насоки за постапување и продолжување со наставата на факултетот согласно развојот на настаните и препораките на Институтот за јавно здравје.

AFMAP

За факултетот

Деканат
Институти
Историјат
Контакт
Правни акти и документи
Пријатели
A.F. е мој избор
Финансии

 

 

 

 

 

Студии

Додипломски студии
Магистерски студии
Докторски студии
Студентска служба
Студентски организации

 

 

 

 

 


 

 


Уписи

Додипломски студии
Магистерски студии
Докторски студии

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Кадар

Административен кадар
Наставен кадар