ukimarha2

instagram twit facebook mail

17 09 otvorenden 2 poster

ПОКАНА ЗА ОТВОРЕН ДЕН #2 ВО СКОПСКАТА ЖИВА ГРАДСКА ЛАБОРАТОРИЈА (SKULL)

Почитувани,

Ве покануваме да присуствувате на вториот Отворен ден што го организира Скопската жива градска лабораторија (SkULL) во непосредна организација на Градот Скопје и Архитектонскиот факултет при УКИМ

како дел одROCKпроектот*. Во рамки на Отворениот ден #2 ќе бидат презентирани можностите за делување што ги отвора постоењето на Скопската жива градска лабораторија (SkULL) и разменети мислења за можните начини за решавање на проблемите и идниот развој со најразличните креативни индустрии. Мислењата и сугестиите, воедно треба да им послужат на институциите во планирањето на идните активности.

Ве очекуваме во вторник, 17.09. во 11 часот, во просториите на Скопската жива градска лабораторија што се наоѓаат во Старата скопска чаршија - Европската улица бр.11

* ROCK проектот, чиј полн наслов е „Регенерација и оптимизација на културното наследство во градови базирани на креативност и знаење“, е финансиран од Европската Унија во рамките на програмата Хоризонт 2020 и во неговата реализација учествуваат Градот Скопје и Архитектонскиот факултет на Универзитетот „Св. Кирил и Методиј“ во Скопје.

AFMAP

За факултетот